فعال سازی رفتاری، روش های روان درمانی

فعال سازی رفتاری یکی از روش های روان درمانی است که هدف آن کمک به افراد مبتلا به افسردگی است تا گام های ساده و عملی در جهت لذت بردن از زندگی دوباره بردارند. هدف این است که به شما انگیزه ایجاد تغییرات کوچک و مثبت در زندگی خود را بدهیم.

درمان بین فردی (IPT)، از دیگر روش های روان درمانی

IPT یک روش روان درمانی است که به افراد مبتلا به افسردگی کمک می کند مشکلات روابط خود با خانواده ، شرکا و دوستانشان را شناسایی و برطرف کنند. ایده این روش از روان درمانی این است که روابط ضعیف با افراد زندگی شما می تواند احساس افسردگی در شما ایجاد کند. افسردگی می تواند به نوبه خود روابط شما با دیگران را بدتر کند. اگر مبتلا به افسردگی شدید یا هر نوع افسردگی هستید که به درمان های دیگر ، مانند CBT پاسخ نداده است ، ممکن است IPT به شما پیشنهاد شود. IPT معمولاً طی 16 تا 20 جلسه ارائه می شود.

So blinded by desire, that they cannot foresee the pain and trouble that are bound to ensue; and equal blame belongs those their duty through weakness

مشاوره برای درمان افسردگی

مشاوره برای درمان افسردگی به ویژه برای کمک به مردم در درک دلایل اصلی افسردگی ایجاد شده است. مشاوره برای افسردگی از طریق خدمات درمانی روانشناختی در دسترس است. این روش درمانی معمولاً به افرادی که افسردگی خفیف تا متوسط دارند و قبلاً درمان های دیگری مانند کمک به خود هدایت شده را نیز انجام داده اند ، ارائه می شود.

شما همچنین مهارت های حل مسئله را یاد خواهید گرفت تا به شما کمک کند تا با مشکلاتی که در روحیه شما تأثیر می گذارد مقابله کنید. معمولاً حدود 16 تا 20 جلسه به شما پیشنهاد می شود.

ما را دنبال کنید

کلینیک روانشناسی و مشاوره راد

کلینیک روانشناسی و مشاوره راد